Знання схем укладання плитки допоможе оформити стиль кімнати. Укладання надає їй індивідуальності, робить унікальною та ексклюзивної. Давайте подивимося, які є варіанти розташування плитки, виходячи з дизайну приміщення.

 

 

Варіанти укладання плитки

Розташування плитки, а також її текстура й колір, створюють оптичні ефекти, які сильно впливають на кінцевий результат. Тому, перш ніж приступити до вибору укладання, попередньо оцініть результат, який хочете отримати. Ось на які питання потрібно відповісти:

  1. В якому стилі хочете оформити кімнату? Є багато варіантів: сучасний, сільський, вінтажний, скандинавський, прованс, класичний стиль та інші. Кожен з варіантів висуває свої вимоги до кольору та матеріалу плитки.
  2. В якому просторі працюєте - це велика кімната або маленька? Який загальний план: прямокутний або овальний? Стіни ідеально квадратні або є нетипові елементи планування, як це часто буває в історичних або нових дизайнерських будинках.
  3. Який сценарій освітлення потрібно реалізувати? Незалежно від того, яке освітлення переважає - натуральне або штучне, його можна поліпшити за допомогою мудрого вибору підлогового та настінного покриття.

Як бачите, можливості різні, і кожен аспект необхідно ретельно оцінити. Незалежно від результату, існують традиційні схеми - універсальні для більшості випадків.

 

Пряме укладання плитки

Розташування плитки паралельно стіні називається прямим укладанням. Це найбільш класичне рішення, що підходить для більшості облицювальних матеріалів, а також інтер'єрів.
Ми в Ceramicplace рекомендуємо пряму установку в наступних випадках:

  • для сучасних і мінімалістичних дизайнів;
  • коли використовуєте широкоформатні плити;
  • з квадратною плиткою;
  • коли хочете мінімізувати наявність швів.

 

зображена пряма укладка плитки Ceramicplace

 

Укладання плитки по діагоналі

В цьому випадку краї плитки не паралельні поверхні стін, як в попередньому пункті, а нахилені під кутом 45°. Це найкраще рішення, коли стіни не ідеально перпендикулярні одна одній. Таке розташування дозволяє підкреслити геометричну нерівномірність навколишнього середовища.

Варіант ідеально підходить для сільського стилю - з метою створення поверхонь з великими стиками, наприклад, з імітацією під камінь або теракоту.

Для діагональної установки більше підходить квадратна плитка довжиною не більше 40 см.

 

“Шахове” укладання

Розташування плиток в шаховому порядку, дозволяє отримати так зване "шахове" укладання. Це декоративний стиль, який особливо підходить для прямокутної плитки, великої або маленької. Ідеальне рішення для імітації під дерево або паркет.

 

зображене шахове укладання плитки Ceramicplace

 

Укладання в ялинку

Кладка "ялинка" - це декоративне поєднання, до якого можна застосувати різні варіації. Фактично можна використовувати плити різних розмірів, вставки різного кольору і, зокрема, декоративні шви.

 

Як укладати плитку: висновки та поради

Хороше укладання вимагає точного планування, що здатне спрогнозувати кінцевий малюнок поверхні - інакше не уникнути неприємних сюрпризів. Щоб завершити уявлення про схеми укладання, розгляньмо кілька корисних порад щодо вибору ідеального покриття для підлоги й стін.

Для невеликих і погано освітлених приміщень краще вибирати плити великого формату, розташовані рівно і з мінімальною кількістю стиків. Крім того, рекомендується робити акцент на світлих тонах і матових покриттях. Ці заходи дозволять отримати оптичне сприйняття більшого та більш яскравого простору.

Вибираючи "ялинку", пам'ятайте, що напрямок плит також є дуже важливим. Правильна установка зробить частину кімнати, паралельну кладці, ширшою. Наприклад, якщо у вас прямокутна, вузька кімната, щоб зробити її ширшою, ви можете розташувати плитку перпендикулярно довгій стороні.

 

зображене укладання плитки Ceramicplace способом ялинки

 

Існує безліч способів того, як укладати плитку, часто вони продиктовані оригінальними та індивідуальними естетичними рішеннями - які передбачають використання різних типів текстур і форматів. Не варто боятися бути оригінальними. Наприклад, зустрічаються підлоги, у яких колір або текстура країв відрізняються від центральної частини, немов утворюючи килим. Або ж це можуть бути композиції з мозаїки, отримані з використанням різних колірних рішень (зазвичай світло-темних).

Магазин плитки та сантехніки ceramicplace.com.ua закликає вас уважно планувати установку плитки та сміливо ставитися до нетипових рішень. Якщо виникли питання - задайте їх нашим консультантам.

До зустрічі на сторінках блогу Ceramicplace!