Облицювання ванної плиткою - це висококваліфікована робота, яка відбувається відповідно до дизайну приміщення. У цій статті ми хочемо продемонструвати вам кілька найцікавіших та практичних варіантів розміщення плитки, залежно від її зовнішнього вигляду, бюджету, інтер'єру.

де класти плитку для ванної, фото

Плитка для ванної: захист найнеобхіднішого

У цій кімнаті (фото нижче) з душовою кабіною кераміка покриває тільки ті поверхні, які намокають під час водних процедур - підлога, стіни душової й область за раковинами. Дизайнер ретельно підібрав розчин, щоб шви були непомітні.

на фото зображено варіант інтер'єру ванної кімнати з облицюванням плиткою стін в області душової кабіни

Зосередьтеся на підлозі

Дизайнер цієї разючої монохромної кімнати, що поєднує практичність і гламур, розв'язав питання з облицюванням стін і покрив розкішною плиткою, що імітує мармур, тільки підлогу.

Стіни, оштукатурені мікроцементом, герметизовані для забезпечення гідроізоляції. Також існують різні еквівалентні варіанти для вирішення ідеї з цегляною кладкою, залежно від того, чи фарбуєте ви стіни або залишаєте голими.

Обов'язково проконсультуйтеся з професійним дизайнером щодо гідроізоляції ділянок, які можуть намокнути. Навіть найменше потрапляння води в області, в які їй не можна потрапляти, згодом стане причиною проблем.

на фото зображено варіант інтер'єру ванної кімнати з укладанням керамічної плитки тільки на підлозі

Рівно половина

Плитка в цій ванні рівномірно покриває стіни на рівні плечей, створюючи дуже акуратний вигляд. Деталі, які роблять такий стиль вдалим – це вибір кольору фарби на стінах. М'який рожевий колір чудово поєднується з латунною фурнітурою та темно-синім туалетним столиком.

на фото зображено варіант інтер'єру ванної кімнати з укладанням керамічної плитки на половину стіни

Повне покриття

Плитка від підлоги до стелі може надати ванній кімнаті вигляду шикарного готельного стилю. Простір на фото без вікон виконаний у світлих тонах із покриттям плиткою всього простору стін. Навіть ванну приховали за плиткою – для створення більш гармонійного інтер'єру.

Там, де природного світла не вистачає, подібна візуальна безперервність допоможе зробити кімнату світлішою. Велика плитка, як і ця, також візуально збільшує простір.

Хоча підлога виконана в іншому кольорі, вона пофарбована в один відтінок зі стелею, створюючи загальну гармонію.

на фото зображено варіант інтер'єру ванної кімнати з повним облицюванням керамічною плиткою стін та підлоги за відсутності природного освітлення

Плитка для ванної та гарне освітлення

Тут при облицюванні був застосований той самий підхід. З тією відмінністю, що світла кімната дає більше можливостей для вибору плитки – меншого розміру, різного тону чи форми.
Палітра – запорука легкості та яскравості всього образу. Колірна гама м'яка і не псує вигляд, що підкреслює сантехніка сміливого чорного кольору.

на фото зображено варіант інтер'єру ванної кімнати з повним облицюванням керамічною плиткою стін та підлоги при гарному природному освітленні

Нетипове укладання

Керамічна плитка на цьому фото – зірка шоу, але вона ледве покриває половину ванної кімнати. Звичайному білому облицюванню дизайнер надав особливого стилю у вигляді ялинки.

Водночас вільні від плитки забарвлені ділянки здаються продуманими – область над раковиною призначена для дзеркала та зберігання речей.

на фото зображено варіант інтер'єру ванної кімнати з частковим облицюванням керамічною плиткою стін

Робота з декоративною кладкою

Якщо ви обрали дорогу плитку, але не впевнені, що ваш бюджет це дозволить, подумайте про те, щоб використовувати її на невеликій ділянці. Дизайн утворює витягнутий фартух за раковиною, але при цьому справляє гарне враження.

Ви можете ще більше скоротити кількість плитки (і витрати на покупку) для укладання, вибравши таку її кількість, щоб захистити область безпосередньо за раковиною.

на фото зображено варіант інтер'єру ванної кімнати з використанням декоративної плитки

Переваги нетипової стелі

Трапляються випадки, коли ванну в приватному будинку створюють на горищі. У таких умовах завжди очевидно, де має починатися та закінчуватися облицювання. Зверніть увагу на фотографію нижче: душова повністю покрита керамогранітом, оскільки стеля низька, і, ймовірно, стіни зі стелею будуть мокрі щодня.

Цікаво те, як виконаний дизайн: плитки душової з'єднують кабіну незручної форми з рештою простору, допомагаючи лінії кладки плавно текти. Доказ того, що невеликі, але важливі штрихи роблять кімнату гарною, оригінальною.

на фото зображений варіант інтер'єру ванної кімнати на горищі з використанням плитки

Горище: варіант другий

У цій ванній похила стеля досить висока, щоб уникнути намокання, тому плитка покриває тільки стіни. При такому дизайні обов'язково використовуйте відповідну фарбу, оскільки бризки будуть неминучими.

на фото зображено варіант інтер'єру ванної кімнати на горищі з використанням керамічної плитки

Це найбільш популярні варіанти, які демонструють, де класти плитку у ванній кімнаті. Ви можете використовувати їх для себе або запропонувати свій варіант інтер'єру. Поділіться ідеями у коментарях до статті! Потрібна консультація? Напишіть чи подзвоніть нам – ми вже чекаємо!