Свердлити плитку дійсно складно. Це не робиться швидко і навіть якщо у вас є всі необхідні інструменти, один неправильний рух може все зіпсувати. Читайте далі, як свердлити плитку так, щоб вона не тріскалася і щоб не залишати на ній подряпин

Чому так складно свердлити плитку

Чи це керамічна плитка, керамогранітна або ж з натурального каменю, якщо свердлити її неправильно, можуть виникнути тріщини. Це особливо можливо у вологих приміщеннях, оскільки є ризик, що волога проникла в стіну. Крім того, якщо плитка виготовлена ​​з дуже твердого матеріалу, помилково обране свердло ламається швидше, ніж плитка. В окремих випадках може зламатися і те, й інше.

Якщо допущено помилку, чи можна сховати тріщину чи захистити стіну та підлогу? Ви можете не допустити попадання вологи за допомогою шпаклівки та аерозольної фарби, але рідко вдається змусити тріщину повністю зникнути.

Якщо пощастить, шафа, дзеркало або вішалка для рушників буде встановлена ​​таким чином, що помилка на плитці не буде помітна. Але єдине, що допоможе дійсно вирішити проблему, – заміна старої плитки на нову. Для цього при покупці обов'язково зробіть запас плитки. Неприємності трапляються, і в майбутньому ви будете дякувати собі за те, що були досить далекоглядними.
Щоб звести ризики до мінімуму, є кілька альтернатив для свердління. Якщо це не стосується вас, далі ми опишемо найбезпечніший спосіб свердління плитки.

oоб свердлити керамогранітну плитку застосовують свердла з алмазним напиленням

Які є альтернативи

Можливо, ви вже подумали про всі альтернативи та відкинули кожну з них. Тоді пропустіть цей розділ і перейдіть до наступного, де ми пояснимо, як свердлити плитку якнайкраще. Але якщо у вас все ще є якась потаємна надія уникнути цього, читайте далі.

Часто свердління відбувається при переплануванні. Наприклад, ви хочете встановити нову вішалку у ванні або кілька нових кухонних шаф, повісити дзеркало. Для деяких завдань існують рішення з використанням вакуумних гачків (присосок), особливо для рушників, диспенсерів туалетного паперу або інших аксесуарів для ванних кімнат. Поручні для душу та ванни також кріпляться за допомогою присосок – нові технології безпечні та довговічні, ризик зірватися відсутній.

Клейкі стрічки різних марок також надійно тримаються довгий час на більшості поверхонь.

замість свердління плитки можна використовувати спеціальні вішалки на клейкій основі

Якщо ваша плитка не підходить для присоски або клейкої стрічки через шорсткість поверхні або інші особливості, є можливість просвердлити шви. Однак при цьому слід робити дуже маленькі отвори і використовувати маленькі дюбелі, тому що якщо помилитися, всі сусідні ділянки пошкодяться.

У приміщеннях, де поверхня облицювання не займає всю стіну, спробуйте виявити творчий підхід з висотою отворів. Існують вішалки, які також служать як підвісна полиця. Таким чином, ви робите отвори набагато вище, ніж зробили б для звичайної вішалки (при необхідності, трохи вище рівня плитки), але ваші рушники звисають на висоті, яка має сенс як з погляду зовнішнього вигляду, так і практичності.

Усі альтернативи вичерпано? Як і раніше, немає можливості обійтися без свердління? Тоді йдемо далі.

Свердління плитки

Перш ніж ми поговоримо безпосередньо про процес, спочатку розглянемо те, що вам для цього необхідно:

  • ізоляційна стрічка;
  • олівець чи аналогічний засіб для маркування;
  • рисунка (можна використовувати гвинт або цвях);
  • молоток;
  • місткість із водою;
  • дриль;
  • свердло;
  • рівень для вимірювання рівності поверхні.

Щоб згодом видалити залишки маркера або пил, ми можемо запропонувати наші найкращі засоби для догляду та чищення поверхонь.

 

Як очистити плитку

Правильне свердло

Краще використовувати свердла з алмазним напиленням. Особливо потрібні такі для керамограніту. Завдяки наконечнику, покритому алмазним пилом, свердло проходить крізь будь-яку кераміку та камінь. В якості альтернативи можна взяти модель для роботи зі склом. У неї особливо загострений наконечник.

Крім того, обов'язково знадобиться свердло по каменю, яке ви використовуватимете, як тільки пройдете через плиту. Чому? Тому що в іншому випадку дві інші насадки зношуються дуже швидко і таким чином стають непридатними для роботи.

для свердління звичайної керамічної плитки використовують свердло для скла

Підготовка

Перевірте, чи є лінії електропередач (а то й труби змішувача) у місці, де ви хочете зробити отвір. Якщо їх немає, зробіть позначку олівцем. Далі помістіть рисунку на зазначену точку й обережно зробіть невелику виїмку. Бор зачепиться за виїмку і не сковзне.

Тепер приклейте хрест із малярського скотчу або іншого грубого скотчу поверх розмітки. По можливості використовуйте прозору стрічку, щоб добре бачити маркування. Скотч забезпечує додаткову фіксацію свердла та гарантує, що краї просвердленого отвору не розколються.

для свердління плитки використовують скотч або іншу клейку стрічку, яку клеять на місце отвору

Свердління

Приготуйте воду та візьміть дриль. Починати завжди слід у трохи похилому положенні та з невеликим тиском. Чим сильніший тиск і чим пряміше ви тримаєте свердло, тим воно сильніше нагріватиметься і тим вищий ризик отримати тріщину.

При використанні звичайних моделей, призначених для скла та кераміки, завжди слідкуйте за їх температурою – і за потреби обережно охолоджуйте у воді. У дрилях з водяним охолодженням ви заздалегідь наповнюєте бак інструменту водою, яка подається на місце створення отвору в міру обертання свердла. У додатковому охолодженні інструменту зазвичай необхідність відсутня, але ми рекомендуємо вам перестрахуватися та перевіряти температуру – як при високих, так і низьких швидкостях.

Перед тим як розпочати роботу обов'язково вимкніть ударну функцію на дрилі. Вібрації, швидше за все, спричинять пошкодження. Потім беріться за справу, використовуючи низький тиск та низьку швидкість.

Після того як пройшли плиту, перейдіть на свердло для кам'яної кладки. Коли отвір буде готовий, зніміть стрічку, надягніть дюбель і поплескайте себе по плечу: справа зроблена!

Більше корисної інформації про керамічну плитку ви знайдете у нашому блозі. Отримати консультацію щодо продукції магазину Ceramicplace ви можете у наших менеджерів.