Раковина на кухні або у ванній ризикує стати улюбленим місцем бактерій, бруду та нальоту. Якщо нехтувати регулярним очищенням, не доглядати належним чином. З іншого боку, хороша побутова хімія дозволяє надовго зберегти привабливий зовнішній вигляд раковини. Є багато порад та рекомендацій про те, як правильно чистити раковину. Ми вирішили зібрати їх в одному місці – у цій статті.

Як очистити раковину – спочатку виберіть правильний засіб для чищення

Це дивує, але багато хто починає вибирати засіб для чищення раковини лише тоді, коли забивається її злив. До цього часу вони користуються водою, звичайним магазинним продуктом або домашніми підручними засобами. Цього справді було достатньо, щоб витерти поверхню раковини, зробити її зовні чистою. На жаль, про те, наскільки якісні способи прибирання використовуються, вони замислюються, коли виправити завдану шкоду стає пізно. Залишається або купити нову раковину, або звикнути до плям і подряпин, які вже не прибрати. Ще одна причина задуматися про покупку професійної хімії – забитий злив. Поки все працює як треба, привід для занепокоєння відсутній. Коли він виникає, доводиться викликати сантехніка.

Всі проблеми, пов'язані з роботою раковини, як і іншої сантехніки, можна запобігти заздалегідь – для цього варто витратити час на вибір та закупівлю гарного засобу для клінінгу. І основна помилка, якої припускаються багато хто зі старту – йдуть у магазин і купують те, що яскравіше блищить. Засіб для чищення з привабливою обгорткою – це вигода для виробника, але не для вас. В результаті ви ризикуєте придбати неефективний продукт, який може зіпсувати раковину, або зі шкідливими хімічними сполуками у складі.

Ми писали про те, чим відрізняється професійна хімія від популярної побутової у статті "Як вибрати дійсно якісні засоби для чищення?". З неї ви дізнаєтесь головні переваги професійного продукту. Чому рекомендуємо продукцію італійської компанії Kiter описано у статті "З Італії з любов'ю".

Звісно, ​​користуватися виключно хімією необов'язково. Домашні способи чищення також ефективні – наприклад, якщо забруднення слабке. Так, як очищувач для труб використовують харчову соду та оцет. Вони повністю натуральні, гарантовано не містять токсинів, неабразивні та, найголовніше, дешеві й доступні.

Щоб прочистити злив раковини, насипте в нього півсклянки соди й залийте однією склянкою оцту. Заткніть злив пробкою, почекайте 10 хвилин, потім змийте водою.

Оцет відмінно підходить як дезінфікуючий засіб – для протирання стільниць, основи раковин. Щоб створити натуральний засіб для раковин, змішайте оцет і теплу дистильовану воду в пропорції 50:50. Це добре працює як у ванній, так і на кухні.

Дезінфікуючий засіб для щоденного чищення Kiter Day Due

Робимо раковину чистою

Основна проблема очищення чаші полягає в тому, що, швидше за все, багато сміття в кінці піде у каналізацію. Тобто існує ризик подальшого серйозного засмічення стоку. Щоб ретельно прибрати чашу, поповніть свій набір побутової хімії професійним дезінфікуючим засобом для щоденного чищення Kiter Day Due. Якщо надаєте перевагу натуральним засобам на цій стадії, змочіть оцтом серветку або ганчірку і протріть поверхню чаші та прилеглу стільницю. Мета цього – зібрати сміття, яке може засмітити раковину.

Для більш ґрунтовного очищення використовуйте Kiter JET. Це активна піна для видалення застарілого накипу, вапняних відкладень. Почистіть за допомогою Kiter JET поверхню чаші та прилеглі області, щоб прибрати все, що важко видалити. Обов'язково одягайте на руки гумові рукавички.

на фото активна піна для видалення застарілого накипу та вапняних відкладень Kiter JET

Є кілька прийомів, які допоможуть покращити запах у кімнаті після прибирання. Ми радимо використати Kiter Odour Killer. Також у таких випадках може стати в пригоді ароматизована сіль для ванн.

Як чистити раковину, залежно від матеріалу

Порцеляна та емалевий чавун

Порцеляна боїться агресивних розчинів, відбілювачів, абразивних засобів – вони руйнують поверхню раковини. Особливо це стосується тонкого фарфорового покриття сталевих та чавунних раковин. Якщо плями в'їлися і легким продуктом їх не видалити, спробуйте такий варіант:

  • спершу обробіть плями засобом для миття посуду (наприклад, Kiter Deter'si - він концентрований, вистачить надовго);
  • після нанесіть пасту з харчової соди, змішаної з водою (терти не варто);
  • скористайтеся сумішшю з нашатирного спирту та соди. Замість неї можна використовувати спеціальний розчин для порцеляни.

Бережіть порцеляну та емалевий чавун від окропу та гарячих предметів (каструлі, сковороди). Попередньо вмикайте холодну воду, ставте кухонне начиння на підставку. Тяжкі предмети можуть пошкодити тонку емаль.

Шамот

Керамічно-порцелянова поверхня більш довговічна, якщо порівнювати з порцеляною та емаллю, стійка до плям. Але й тут працюють застереження щодо важкого та гарячого (насамперед різких перепадів температур). При чищенні, після обробки хімією для миття посуду, переходьте до м'якого абразивного засобу. Його можна замінити розчином відбілювача та води (співвідношення 50:50). Нашатирному спирту тут не раді, як і жорстким щіткам (виникають подряпини).

 

Як вибрати раковину? Посібник з купівлі раковини для ванної

 

Нержавіюча сталь

Цей матеріал простіше у догляді, раковини з нього дешевші. Ось тільки подряпати його теж легко (згодом подряпини тьмяніють і псують зовнішній вигляд). Стане в пригоді м'який абразивний дезінфікуючий засіб разом зі щедрою кількістю гарячої води, м'яка губка або ганчірка. Якщо рідина містить відбілювач, після прибирання ретельно промийте раковину.

Алюміній

Чарівна форма чистоти проста: регулярне прибирання + м'яка хімія для посуду. Від відбілювача алюміній темніє. Стійкі плями забираються тетраборатом натрію (лужна мінеральна сіль борної кислоти).

Мідь

Чудовий антимікробний матеріал! Але уникайте кислот, аміаку, агресивних розчинів, зокрема, проти іржі. До списку додайте харчові продукти: цитрусові, томати. Підійде засіб для миття посуду з нейтральним рівнем pH, м'яка ганчірка. Боротися з плямами допоможе гарне протирання та сушіння поверхні після кожного користування раковиною. Щоб надати міді природного вигляду, регулярно натирайте раковину воском.

Акрил

Як і нержавіюча сталь, продукт доступний. Якщо доглядати правильно і регулярно, стійкий до плям. Боїться подряпин, які позбавляють поверхню блиску. Тут також нічого абразивного, уникайте твердих губок, скребків. Плями видалять слабкий розчин відбілювача, після якого протріть проблемні ділянки м'якою губкою.

Граніт

Полюбіть з гранітною раковиною регулярне чищення, протирання та сушіння. І тоді граніт полюбить вас – буде й після багатьох років, як новий. Прибираючи, ретельно промивайте й сушіть. Відмовтеся від абразивних речовин, кислот, лугу, намагайтеся довго не тримати в раковині кислі продукти. Зрідка користуйтеся мінеральною оливою – вона захистить від плям.

Для детальної консультації щодо вибору хімії для раковини, будь ласка, зв'яжіться з менеджерами інтернет-магазину Сeramicplace.