Мозаїка – одна з найдавніших форм мистецтва у світі, що практикується протягом тисячоліть майже у всіх куточках земної кулі. Сьогодні плитка мозаїка, як і раніше, популярна серед дизайнерів та архітекторів, різноманітність матеріалів та візерунків велика як ніколи: від кераміки до скла, з класичними квадратними або нестандартними візерунками. У цій статті ми розберемо різні типи плитки мозаїки та дамо рекомендації щодо встановлення.
Зміст
1. Що таке плитка мозаїка?
2. Переваги мозаїки
3. Різні види плитки мозаїки
Мозаїка з каменю
Скляна мозаїка
Керамічна мозаїка
Гідроабразивна мозаїка
4. Як встановити мозаїку?
Рекомендації щодо встановлення
Що таке плитка мозаїка?
Плитка мозаїка може використовуватися скрізь: на стінах, підлозі ванної кімнати, кухні, вітальні чи офісу. Сучасна мозаїка зазвичай складається з дрібних фрагментів, заздалегідь скріплених за допомогою клею для створення окремих листів. Ці листи, найчастіше з використанням сітчастої паперової чи пластикової підкладки, пропонують швидкий і простий спосіб складання на поверхні складних візерунків, зберігаючи при цьому унікальний стиль та текстуру мозаїчного вигляду.
Переглянути плитку мозаїку у магазині Ceramicplace
Переваги мозаїки
Багатий вибір матеріалу виготовлення відкриває безмежні можливості дизайну практично для будь-якого укладання. Дрібні візерунки створюють збалансовану та динамічну геометричну композицію. Сітчаста підкладка та дрібні елементи дозволяють скоротити кількість різки у процесі встановлення. Таку плитку легко різати на невеликі фрагменти, чим вона вигідно відрізняється від щільної керамічної або керамогранітної.
Мозаїчна плитка виготовляється із різних матеріалів, від каменю до кераміки, металу і навіть гальки. Кожен матеріал вимагає певних методів для точного різання та складання у різні візерунки, а також для обслуговування та догляду.
Різні види плитки мозаїки
Мозаїка з каменю
Упродовж тисячоліть мозаїка з натурального каменю використовувалася як у декоративних, так і у функціональних цілях. Мозаїка з каменю представлена у величезній різноманітності кольорів, форм та оздоблення, привносячи в простір нотки класичної естетики, античності. Різання каменю на мозаїчні листи потребує досвіду та точності. Але результат виходить розкішний, міцний та стійкий.
Рекомендовані області застосування: підлоги та стіни, кухонні фартухи, декоративні ніші, каміни, душові, ванні кімнати.
Скляна мозаїка
Одна з найпоширеніших та найпопулярніших варіантів. Пропонує різноманітні застосування, легко чиститься та доступна практично в будь-якому кольорі, візерунку чи оздобленні. Скляна мозаїка поєднує в собі інноваційні технології та традиційну майстерність. Це поєднання надає поверхні оригінального зовнішнього вигляду.
Мозаїка зі скла може бути напівпрозорою, непрозорою та навіть дзеркальною завдяки різноманітності технологій виробництва. Найбільш поширеними типами є литі, плавлені та покриті моделі, кожна з яких пропонує свій зовнішній вигляд та можливості дизайну. До речі, багато виробів виготовлені з переробленого скла, що робить їх екологічно чистим продуктом із гарним дизайном.
Рекомендації щодо застосування: басейни, водні об'єкти, фартухи та декоративні стіни.
Керамічна мозаїка
Пропонуючи дуже міцний, універсальний та простий у догляді варіант, керамічна та порцелянова мозаїка є найбільш популярним вибором для більшості приміщень. Кераміка і порцеляна — це два різні склади глини, кожен з яких має унікальні дизайнерські переваги.
Керамічна мозаїка виготовляється з натуральної глини, яка обпалюється в печі, а потім глазурується або не глазурується для досягнення різних рівнів довговічності та унікального оздоблення. Вона доступна за вартістю, довговічна та проста у догляді. Для тих, хто шукає більш зносостійкий матеріал, відповіддю є порцеляна. Порцеляна, що складається з польового шпату, білої глини та піску, обпалюється при вищій температурі, що робить її значно щільнішою та міцнішою.
Де застосовувати: підлоги та стіни в житлових та комерційних приміщеннях, фартухи, душові стіни, каміни.
Гідроабразивна мозаїка
Гідроабразивна мозаїка є продуктом з натурального каменю, вирізаний з неймовірною точністю за допомогою техніки гідроабразивного різання. Бездоганна точність такого різання дозволяє створювати необмежену кількість форм, стилів та текстур. Процес полягає у використанні для різання водного струменя, що подається під високим тиском. Потік води досить сильний, щоб делікатно вирізати найхитріший візерунок з каменю.
Часто водоструминні моделі поєднують у собі кілька матеріалів: камінь, метал, скло, перлинна раковина, зістарене дзеркало та багато іншого. Результатом зазвичай є витончений, сміливий та розкішний дизайн, який підвищує зацікавленість до простору та додає креативності.
Рекомендовані місця встановлення: фартухи кухні, декоративні стіни, каміни, стіни всередині душових кабін.
Як встановити мозаїку?
Плитка мозаїка відносно проста, коли справа доходить до укладання. Завдяки сітчастій основі вона не вимагає докладання зусиль при різанні, на відміну від інших різновидів плитки. Крім того, вона дозволяє швидше та точніше розкладати фрагменти на поверхні стін, підлоги. При цьому укладання мозаїки вимагає обережності та певного рівня досвіду, у тому числі при закладенні швів.
Процес укладання складається з п'яти основних етапів:
- підготовка поверхні. Вона повинна бути чистою, гладкою та рівною;
- планування макету та розміщення шаблону (це потрібно, щоб переконатися, що ви отримаєте бажаний рисунок);
- нанесення тонкого шару клею на зворотний бік листів, а також поверхню;
- встановлення плитки зі щільним постукуванням;
- приблизно через 24 години приступають до затирання швів, а ще через добу – до вологого очищення.
Рекомендації щодо встановлення
Мозаїчні плити можна без проблем укладати на будь-яку гладку та неушкоджену поверхню. Ідеально підійде нетекстурована стіна, оскільки плитка матиме відмінний рівень адгезії (склеювання).
Інші варіанти:
- пофарбоване тинькування: фарба повинна бути нанесена не менше ніж за 21 день до наклеювання мозаїки;
- керамічна плитка: за умови, що вона очищена від жиру та пилу, без попереднього фарбування епоксидною фарбою;
- гладка скляна плитка: після очищення спиртом від бруду;
- настінна панель з акрилу;
- лінолеум;
- дзеркала;
- шпалери (здеріть та встановіть поверх них);
- стіни: повинні мати обробку (тинькування) та пофарбовані неепоксидними фарбами, без вологи та плісняви.
Деякі типи поверхонь можуть погіршити адгезію через власний стан або текстуру. Ось чому ми рекомендуємо уникати певних типів поверхонь:
- запорошених і пористих;
- оброблених гіпсовою масою;
- цегляних, кам'яних стін;
- необроблених стін;
- нефарбованої фанери;
- нерівних поверхонь та стін з рельєфами понад 1 мм;
- плитки з кераміки або скла з глибокими швами або товстим рельєфом (понад 1 мм);
- пошкодженої кераміки з тріщинами;
- вологих стін.
Плитка мозаїка поєднує у собі гру кольору малюнка та матеріалу, допомагаючи зробити унікальний, збалансований інтер'єр у будь-якій обстановці. З нею ви точно створите дизайн, про який мріяли! Вибирайте свою модель в інтернет-магазині Ceramicplace онлайн або зв'яжіться з менеджером магазину для отримання детальних консультацій щодо товару, його встановлення та з питань догляду. Приємних покупок!