Кухня – серце будинку, ми користуємося кімнатою щодня. Важливо, щоб кухня була чистою, оскільки згодом у холодильнику, на стільниці та інших поверхнях накопичується бруд та шкідливі мікроорганізми. Дотримуйтесь наших порад щодо того, як прибрати кухню – і ваша кухня буде зразково чистою!

Чиста кухня – запорука домашнього комфорту та здоров'я

Для сучасної людини кухня — більш ніж функціональний простір для приготування та приймання їжі. Вона стала місцем, де зустрічаються члени сім'ї, родичі, друзі. Тут ви робите перерву на чай, разом готуєте та відпочиваєте під час готування, дізнаєтеся про останні новини, ділитеся секретами. Особливість приміщення така, що воно тісно стикається з продуктами харчування: продукти залишають після себе крихти на стільниці, залишки жиру на плиті, різні сліди в холодильнику, раковині, мікрохвильовій печі. Весь цей бруд слід регулярно видаляти, що вимагає часу і сил.

Додатковим викликом в прибиранні кухні є різноманітність матеріалів, з яких виготовлені меблі та техніка: сучасні приміщення зазвичай поєднують гладкі та блискучі поверхні, такі як нержавіюча сталь та скло, з ніжними натуральними матеріалами – камінням та деревом. Тому очищення має бути адаптовано до типу поверхні, а також до забруднення. Те саме вірно й при використанні мийних засобів. Про те, якої хімії конкретному матеріалу краще уникати ми писали у статті "Як очистити раковину". Застереження, зазначенні в статті, будуть актуальними як для раковин, так і для стільниць, меблів.

 

Як вибрати дійсно якісні засоби для чищення?

 

Незалежно від того, наскільки ретельно ви плануєте прибрати кухню, дотримуйтесь цих простих правил, щоб скоротити кількість витраченого часу та сил:

  • починайте прибирання з верхніх рівнів кімнати та просувайтеся вниз. Так ви зменшите кількість пилу, що падає на вже очищені ділянки;
  • насамперед очищайте найбрудніші предмети;
  • поступово переходьте від однієї частини кімнати до іншої, намагайтеся не перебігати з ділянки до ділянки;
  • виділіть певну кількість часу на прибирання та не дозволяйте собі відволікатися протягом цього часу;
  • підмітати підлогу слід в останню чергу.

Далі детально розглянемо окремо предмети та ділянки кімнати, які належить прибрати.

Увага - обробна дошка!

Обробні дошки з глибокими вирізами – ідеальне середовище розмноження бактерій, оскільки ті особливо добре заселяють різного виду канавки. Це означає, що недостатньо просто промити обробні дошки в теплій воді. Дуже важливо мити їх у посудомийній машині або ретельно чистити за допомогою засобу для чищення та губки.

Спецоперація "Чиста кухня": з чого почати?

Прибиранні будь-якої складності завжди починайте з посуду. Переконайтеся, що ви звільнили від брудного посуду раковину, стільницю, шафи. Працюйте руками або користуйтеся посудомийною машиною. Рекомендуємо використовувати Kiter Deter'si – це концентрований, нейтральний рідкий засіб для миття посуду, склянок, каструль, сковорідок. Воно без фосфатів; очищає, знежирює, видаляє запахи - достатньо кількох крапель (10 г на 5 л води).

Після миття розташуйте посуд на сушарці, якщо чистоту наводити плануєте частково. При генеральному прибиранні перенесіть чистий посуд до іншої кімнати, на балкон або вулицю.

Очищення стільниці

Стільниця, ймовірно, є найбільш використовуваною поверхнею на кухні та особливо часто стикається з їжею. Тут ви нарізаєте овочі, обробляєте рибу, розкочуєте тісто. Це означає, що вона щодня забруднюється бактеріями, що невидимі неозброєним оком. Тому хоча б з міркувань гігієни цю робочу поверхню слід протирати вологою ганчіркою після кожного використання, а також раз на тиждень повністю упорядковувати й ретельно очищати.

Для чищення кухонних поверхонь користуйтеся екологічно безпечним універсальним знежирювачем Kiter Fun Ball CAM, який підійде й у разі дуже сильних, застарілих забруднень. Розпиліть рідину, потім ретельно протріть поверхню. Зачекайте, поки стільниці висохнуть, перш ніж щось на них ставити.

Перейдіть за цим посиланням, щоб дізнатися, як очистити раковину. Якщо раковина металева, купіть для неї Kiter KT7 – він швидко видаляє жир, бруд, надає блиску. Стане в пригоді також для кранів, решіток плит, ручок шафок.

Увага – кухонна губка!

Вживані кухонні губки є справжнім розсадником різних мікроорганізмів. На одній кухонній серветці можна знайти понад 300 видів бактерій! Тому губки слід міняти раз на тиждень.

Як прибрати кухню – переходимо до плити

Очищення плити часто означає видалення жирних плям та інших залишків їжі. Спочатку зніміть решітки та кришки пальників, замочіть їх у теплій мильній воді. За допомогою ганчірки видаліть з поверхні плити крихти, сміття і будь-який пухкий бруд.

Потім візьміть пінний знежирювач для грилів та печей Kiter Grill Foam. Це активна піна на лужній основі, призначена для професійного клінінгу. Grill Foam швидко видалить залишки тваринного та рослинного походження, у т.ч. пригорілі. Після обробки змочіть губку теплою водою та очистіть плиту. Використовуйте суху тканину, щоб увібрати вологу. На завершення налийте трохи оцту на чисту тканину і протріть всю поверхню – доведіть до досконалості!

Чищення важкодоступних місць залежить від типу плити. Використовуйте для:

  • скляних плит - вологі серветки з мікрофібри або текстуровану губку;
  • електричних плит - неабразивну тканину або губку;
  • газових плит - абразивну губку або щітку.

Нарешті, витріть ґрати та ковпаки пальників. Дайте їм висохнути, перш ніж збирати на плиті.

на фото кухонну плиту чистять за допомогою знежирювача Kiter Fun Ball CAM

Спорожніть холодильник

Холодильники можуть бути справжнім розсадником бактерій. Тут особливо важлива гігієна, оскільки саме у цьому місці зберігаються різного типу харчові продукти. Щоб почистити холодильник, спочатку відключіть його від мережі або вимкніть, а потім дістаньте продукти. Більшість бактерій знаходяться в ящиках для овочів, оскільки там температура вища. Тому всі полиці та ящики мають бути зняті та ретельно вимиті у посудомийній машині чи раковині.

Протріть внутрішню частину холодильника та ущільнення зверху вниз ганчіркою та засобом для миття з дезінфекційною дією Kiter KT2. Важкодоступні місця можна очистити дерев'яною шпажкою. Наприклад, використовуйте зубочистку, щоб очистити дренажний отвір. Це запобігатиме скупченню всередині конденсату. Висушіть поверхні, знову вставте все назад і увімкніть холодильник.

Після ретельного очищення внутрішньої частини слід приступити до зовнішньої – по можливості злегка посуньте холодильник вперед, щоб можна було видалити пил та бруд із його задньої стінки, вимити підлогу. Допоможе пилосос або волоть для пилу. Протріть зовнішні стінки з допомогою Kiter KT2, потім витріть насухо м'якою безворсовою тканиною.

Увага – підставка для ножів!

Підставки для ножів – улюблене місце бактерій. Вологі ножі сприяють зростанню мікроорганізмів, цвілі. Тому раз на місяць слід очищати підставку за допомогою вузької щітки та мильної води. Завжди давайте повністю висохнути, перш ніж знову вставляти ножі.

Розморожуйте ящики морозильної камери не рідше ніж один раз на рік, тому що чим більше льоду в морозильній камері, тим більше енергії вона використовує для охолодження. На додаток, занадто багато льоду може зіпсувати їжу, тому що необхідна мінімальна температура -15 °C більше не підтримується постійно. Щоб швидко розморозити ящик морозильної камери, вимкніть його та поставте всередину контейнер із гарячою водою.

Покладіть продукти, що залишилися, назад в холодильник і морозильну камеру. Згрупуйте їх за типом або помістіть продукти з найближчим терміном придатності попереду, щоб ви з'їли їх насамперед. На завершення протріть передню частину холодильника, включаючи ручки.

на фото холодильник чистять за допомогою мийного засобу з дезінфекційною дією Kiter KT2

Кухонна техніка

Кухонна техніка – це тостер, міксер, блендер, посудомийна машина, мікрохвильова піч та інша дрібна побутова техніка. Для них користуйтеся дезінфікуючим знежирювачем Kiter Fast Igienic – він швидко висихає, не потребує змивання.

Мікрохвильові печі забруднюються досить швидко і можуть бути проблемними для очищення. Радимо мати у запасі спеціальний професійний засіб для мікрохвильових печей Kiter KT4. Очистіть внутрішні та зовнішні стінки, підставку для посуду. Протріть дверцята та ручку мікрохвильової печі.

Увага – таємні місця бруду!

Численні мікроскопічні забруднення мож/bна знайти на підлозі, особливо перед раковиною, шафами та холодильником. Ці ділянки слід регулярно ретельно очищати.

Чищення кухонних шаф та ящиків

Щоденне використання кухні означає, що кухонні шафи не залишаться неушкодженими. Незабаром ви почнете помічати жирні плями та відбитки пальців на фасадах, усередині та зовні висувних ящиків (особливо на глянцевих поверхнях). Використовуйте універсальний знежирювач швидкої дії Kiter Fun Ball для очищення всіх типів кухонних шаф, ящиків. Після очищення завжди промивайте поверхні чистою водою і ретельно витирайте насухо, особливо навколо профілів, кутів та країв.

Слід уникати агресивних чи абразивних засобів для чищення, оскільки вони можуть викликати появу подряпин або пошкодити поверхню. Те саме стосується абразивних тканин або губок.

Поверхні з нержавіючої сталі, хрому краще очистити за допомогою Kiter KT7. Однак може бути достатньо протирання вологою тканиною з мікрофібри, оскільки за поверхнями з нержавіючої сталі, як правило, легко доглядати.

на фото кухонну шафу чистять за допомогою універсального знежирювача швидкої дії Kiter Fun Bal

Вікна

Зніміть та випрайте всі фіранки та штори. Витріть пил та бруд. Будуть корисними спеціальні щітки для миття вікон, але якщо у вас їх немає, просто використовуйте звичайну тканину з мікрофібри - вона дуже м'яка, добре вбирає вологу, легко миється, не залишає розводів.

Мийте скло за допомогою концентрованого очищувача для вікон та скла K3112. Розпиліть спрей на вікна та витріть бризки, якщо вони з'явилися. Після протріть рушником з мікрофібри або звичайною пом'ятою газетою. Якщо залишилися розводи, знову розпорошіть трохи K3112 і витріть.

Коли миєте вікна, одягайте рукавички. Це запобігатиме появі відбитків пальців на склі. Не забудьте очистити віконні рами, протерти жалюзі, ручки.

Сухі похмурі дні ідеально підходять для миття вікон. У сонячні дні ви ризикуєте отримати смуги через занадто швидке висихання засобів для чищення.

 

Сподіваємось, наша стаття допоможе вам прибрати кухню та зробити її зразково чистою! В інтернет-магазині Ceramicplace ви можете обрати та купити професійну хімію для клінінгу від італійської компанії Kiter. Ми пропонуємо широкий асортимент засобів для збирання. Якщо вам потрібна консультація щодо вибору товару, будь ласка, зверніться до менеджерів магазину. У нашому блозі ви знайдете більше статей про побутову та професійну хімію, а також поради щодо догляду за сантехнікою та плиткою.