У житлових і комерційних приміщеннях керамічна плитка використовується для створення поверхонь, що не вимагають особливого догляду. Існують різні класи навантаження та, звичайно ж, безліч дизайнів, які можна вибрати за індивідуальним смаком. За якою плиткою легко доглядати та на що слід звернути увагу ми докладніше розглянемо далі.

яку плитку легше чистити

Догляд за керамічною плиткою: що впливає на вибір типу покриття?

Порівняно легко доглядати за всіма видами плитки. Вирішальне значення для оцінки має, перш за все, місце використання. У приватному секторі по коридорах, вхідним зонам і терасах заходять у вуличному взутті. Відвідувачі неминуче приносять з собою дрібні камені та бруд. Тому проста в догляді та міцна кахельна підлога ідеально підходить для цих місць.

Керамічна плитка з матовою поверхнею (на фото нижче - плитка Emigres Микроцементо Муро XL Бланко, артикул 60231843) часто використовується у ванних кімнатах або кухнях, оскільки вона відносно нечутлива до крапель води, вапняного нальоту та відкладення жиру.

 

На зображенні керамічна плитка Emigres Микроцементо Муро XL Бланко від інтернет-магазину Ceramicplace

 

З глянсовою поверхнею (на фото нижче - плитка Cifre Блэк Голден Пулидо, артикул 60238389) простір візуально збільшується, але потреба в догляді стає вищою - на блискучій плитці ви побачите кожен відбиток пальця або краплю води. Однак тепер є антибактеріальні та нековзкі моделі товару зі спеціальною обробкою поверхні, які не потребують посиленого догляду. Така обробка гарантує, що частки бруду не затримуються, а вода легко скачується. Для регулярного догляду досить води та м'якої тканини. Цей варіант також використовується в комерційному секторі, оскільки ущільнення дозволяє класти плитку в місцях з інтенсивним рухом. Вона стійка до впливу хімічних речовин, морозу та всіх видів бруду.

 

На зображенні керамічна плитка Cifre Блэк Голден Пулидо від інтернет-магазину Ceramicplace

 

Догляд за керамічною плиткою при підвищених навантаженнях

Коли мова йде про навантаження, існують різні критерії. З одного боку, враховується стійкість до стирання та подряпин. З іншого боку, плитка для тераси або інша вулична повинна бути нечутливою до морозу та коливань температури. Для цього у виробників є чіткі позначення - клас зносостійкості та морозостійкість.

Плитка Ceramicplace, заявлена ​​як морозостійка, цілком відповідає обіцянкам виробника. Основна вимога - професійний монтаж та герметизація стиків. Зокрема, великі плитки укладаються з дуже дрібними швами.

Морозостійкий керамограніт Ceramicplace відмінно підходить для екстер'єру. Таку плитку найкраще використовувати на відкритому повітрі. Вона зносостійка, нечутлива до забруднень, має хорошу кислотостійкість, що дозволяє укладати її в екстер'єрі та інтер'єрі з інтенсивним людинопотоком.

 

Детальніше про зносостійкість

Керамічні покриття дуже міцні й довговічні. Щоб забезпечити деяку ясність щодо місця використання плитки, виробник вказує групу стирання, яка дає повну інформацію про зносостійкість. Всього існує 5 груп, з яких 5-а група - найбільш стійка. Таким чином можна визначити області застосування відповідно до конкретної групи. Ми рекомендуємо купувати для приміщень, не схильних до інтенсивного використання (спальні, вітальні), як мінімум 3 групу абразивної стійкості. Плитка для кухонь, терас, гаражів та вхідних зон повинна відповідати мінімум 4 групі.

 

за якою плиткою легче доглядати

 

Полірована або глазурована поверхня

Різні поверхні плитки також впливають на її властивості з точки зору простоти догляду. Як правило, будь-яку плитку легко чистити та просто за нею доглядати. Бувають глазуровані й загартовані, а також неглазуровані й поліровані варіанти. Глазурована керамічна плитка, а також плитка із заводською обробкою поверхні, такою як керамічне ущільнення, в основному стійкі до появи плям і зазвичай дуже зносостійкі. Вони дуже стійкі до забруднень та легко чистяться.

Для полірованого керамограніту, неглазурованої та необробленої плитки, а також керамічних покриттів виробник рекомендує профілактичне просочення після укладання. Таким чином можна значною мірою уникнути забруднення рідинами, жиром і маслом. Це стосується і продукту з натурального каменю, наприклад, мармуру.

 

Більше інформації про догляд за керамічною плиткою та її використання ви знайдете в нашому блозі. За більш детальною консультацією про товар звертайтеся до наших фахівців.