Як класти плитку - популярне питання і це невипадково. Установка плитки - одне з найвідповідальніших робіт в домашніх умовах. Ви вже знаєте про основні способи розміщення плитки Ceramicplace. У цій статті ми більш детально розглянемо відмінності різних видів плитки.

зображено процесс кладки плитки Ceramicplace на стіну

Що потрібно знати про плитку

В основному у вас є вибір між глазурованою та неглазурованою керамічною плиткою, яка виготовляється з фаянсу або керамограніту. Плитка з керамограніту більше підходить для зовнішніх робіт, оскільки вона стійка до умов зовнішнього середовища. Фаянсову плитку слід використовувати тільки в приміщенні. Неглазурована плитка в основному потрібна для інтенсивно використовуваних приміщень, таких як тераси або вхідні зони. Вони більш стійкі до ковзання, міцні та зносостійкі. Недолік - вища сприйнятливість до масел і жирів. Глазурована плитка краще захищена від бруду. З іншого боку, вона більш чутлива до механічних впливів (від взуття або падаючих предметів).

Керамічну плитку можна розділити на класи стирання: чим вищий клас, тим міцніше поверхня.

 

Яку плитку вибрати - класи стирання

Настінні покриття відносяться тільки до першого класу абразивної стійкості. Клас зносостійкості 2 включає плитку для більш щадного використання. До 3 класу відносяться плитки для середніх навантажень (наприклад, вітальня). Клас 4 включає покриття з інтенсивним використанням (кухня, коридор, тераса). Абразивна стійкість 5 - це покриття, які необхідні в ресторанах, під'їздах або магазинах з дуже інтенсивним людинопотоком. Для зони ванної зазвичай досить другого класу стирання.

Плитка також ділиться за ступенем ковзання: від R9 до R13. Чим вище цифра після R, тим вище стійкість до ковзання. Ступеня R9 зазвичай досить для житлових приміщень. Для кухонь та ванних кімнат рекомендується не нижче 10. Слід зазначити, що стійкіші до ковзання покриття важче чистити.

 

Яку плитку купити - стандарти

При купівлі плитки завжди звертайте увагу на євростандарт (EN). Цей стандарт встановлює мінімальні вимоги до фаянсу та керамограніту. Він визначає опір стирання, водопоглинання, допуск за розмірами, рівність, міцність на стиск і вигин.

Перед кладкою важливо точно розрахувати потребу в плитці. Не кожну плитку можна купити пізніше, наприклад, якщо мова йде про акційні товари Ceramicplace. Має сенс зробити запас, тому що при укладанні плитка може зламатися. З запасом навіть через багато років ви зможете без проблем замінити потріскане покриття. Ми згадували про це в статті "Як вибрати плитку".
Для приблизного підрахунку кількості товару є наступне емпіричне правило:

квадратний метр площі + 5% відходів + 5% запасу.

Що стосується плиткового клею та розчину, то найкраще використовувати готові суміші, які потрібно тільки змішати з водою відповідно до інструкції виробника. Рекомендуються гнучкі плиткові клеї та гнучкий засіб для затирання. Витрата плиткового клею та затирання залежить від розміру й типу плитки. Зазвичай орієнтовні значення можна знайти на упаковці.

Що купити для установки плитки

Перед тим як класти плитку, слід перевірити інвентар з інструментами. Необхідні зубчастий шпатель, гумовий ракель, губчаста дошка, плоскогубці для розлому плитки, відбійний молоток і верстат для різання. Для створення отворів і поглиблень знадобиться дриль або, як альтернатива, плоскогубці для отворів. Всі ці інструменти ви можете взяти в господарському магазині.

 

Як класти плитку на поверхню - в чому відмінності

Плитка на підлогу піддається більшому навантаженню, ніж настінна. Саме тому вона товща та важча. В принципі, підлогову кераміку можна укладати й на стіну, але не можна укладати настінну на підлогу – зламається від навантаження. Через відмінності в міцності обрізати крайки плитки для підлоги складніше.

 

Як класти настінну плитку

Підготовка

Перед кладкою особливо важливі точний огляд і підготовка основи плит. Щоб клей тримався належним чином і надалі не з'являлися тріщини, основа повинна бути чистою, сухою та рівною.

Заповніть та заґрунтуйте нерівності

Заповніть невеликі тріщинки й нерівності стіни кельмою або шпателем. Перед укладанням основу плитки слід заґрунтувати. Глибоку ґрунтовку нанесіть широким пензлем або малярським валиком.

Встановіть базову лінію

За допомогою рівня намалюйте вертикальну і горизонтальну базові лінії. На цій позначці ви почнете класти перший ряд. Щоб після установки поверхня була рівною, бажано використовувати еластичний кутовий шнур (також відомий як плитковий шнур), який розтягують між двома крайніми плитками ряду.

Нанесіть клей

Тепер перемішайте плитковий клей відповідно до інструкцій виробника. За допомогою зубчастого шпателя клей наноситься рівномірно. Рекомендується змішати стільки клею, скільки ви можете використати приблизно за 15 хвилин.

Завершення

Коли клей нанесений на стіну, легкими обертальними рухами вдавіть плитку в клей. Використовуйте спеціальні хрестики для збереження правильної відстані між стиками. Хрестики видаляють після затвердіння клею. Готові поверхні очищають від залишків клею вологою губкою.

 

Як класти підлогове покриття

Готуємо субстрат

Як і у випадку облицювання стін, підлога повинна бути без тріщин. Виправте будь-які нерівності, потім нанесіть вирівнюючий засіб та обробіть ділянку глибокою ґрунтовкою. Масу найкраще намазувати гумовим ракелем. Дайте їй висохнути (приблизно 2 дні).

Нанесіть клей

Змішайте плитковий клей, нанесіть його на основу зубчастим шпателем.

Установка

Точно виміряйте площу кімнати, відзначте її центр. Почніть з першого ряду від центру. Покладіть плитку, обережно натиснувши та постукавши по її поверхні гумовим молотком. Будьте обережні - не допускайте пробивання. Ширина шва вказується виробником і повинна дотримуватися.

зображено процесс кладки плитки Ceramicplace на підлогу

Кріплення плитки цоколя

На відміну від великих площ, тепер ви наносите плитковий клей на зворотну сторону основних плиток і приклеюєте їх до стіни. Щоб зберегти відстань між стиками, можна використовувати дерев'яні бруски. Наступні кроки ідентичні для стиків стін і підлоги.

Обрізаємо, свердлимо отвори

Чистого результату можна досягти, обрізаючи краї плиткорізом. Для цього подряпайте плитку зверху і зламайте її по краю. Пам'ятайте про необхідність вирізати отвори для розеток або труб (використовуйте дриль).

Заливка швів

Видаліть залишки клею зі швів перед затиранням. Засіб для затирання перемішайте лопаткою, щоб не було грудочок. Придавіть розчин губчастою дошкою для стіни або гумовим ракелем для підлоги по діагоналі оброблюваної поверхні та у шви. Видаліть зайву масу гумовим ракелем. Після схоплювання розчину очистіть залиту поверхню вологою губкою.

Переходи між плиткою цоколя та підлоги, а також вертикальні шви в кутах приміщення необхідно залити еластичним силіконовим герметиком. Для чистого результату ви можете замаскувати плитки вище і нижче стику малярським скотчем. Видаліть силікон гумовим клином або пальцем (надіньте гумові рукавички). Рівномірно виконані стики надають образу завершальних штрихів. Безумовно, для роботи важливі належна підготовка та правильне обладнання. Але ми в Ceramicplace впевнені: як це часто буває в житті, практика призводить до досконалості.