Часто плитка – це перше, на що ми звертаємо увагу, коли відчиняємо двері ванної. Правильний вибір може повністю перевтілити кімнату, без необхідності змінювати щось ще. Розмір, матеріал і колір - все це має значення, але є багато інших факторів, які слід враховувати. Нумо розбиратися, як вибрати плитку для ванної кімнати з мінімальними зусиллями, незалежно від бюджету, розміру кімнати або дизайну.

як вибрати плитку для ванної – приклад оформлення на фото

Як вибрати розмір та форму плитки для ванної

Планування ванної впливає на розмір та форму керамічного покриття. Жорстких правил немає, але як правило, чим більша кімната, тим більша плитка, і навпаки. Все зводиться до дизайну, стилю та планування.

Часто думають, що величезна плитка в маленькій ванній візуально зменшує приміщення. Загалом це правда, але так працює не завжди: ректифікована плитка великих розмірів може створити протилежний ефект і справити гарне враження, оскільки більшість плиток можна укладати без видимих ​​швів.

Ректифікованою називають плитку, виготовлену з гострими краями, обрізаними з майже ідеальною прямою кромкою. Завдяки такій точності при укладанні ректифікату створюється тонкий, помітний шов між плитками, а вся поверхня підлоги або стіни стає візуально рівною і безшовною. Гострі краї також спрощують створення складних малюнків укладання через більшу гнучкість з вибором ширини лінії затирання.

Думайте про поверхні, що вимагають облицювання, як про окремі площини, що взаємодіють один з одним. Де вони починаються та закінчуються? Як зустрічаються? Якого вони є розміру і чи є вікна чи ніші, які потрібно враховувати? На яких площинах встановлені умивальники, тумби, дзеркала, унітаз, ванна, змішувачі та душ? Подібне мислення має допомогти вам вибрати форму та габарити плитки для ванної, які найкраще доповнять простір та будуть плавно поєднуватися із загальним дизайном.

Пропорції

Якщо ви використовуєте кілька плиток різних розмірів (що часто буває), переконайтеся, що їх пропорції поєднуються. Наприклад, якщо ви використовуєте квадрати 300 на 300 мм на підлозі, розмір плитки на стіні повинен бути кратним 300 мм – 100, 150, 600 або 900. Подивіться, як підлога зустрічається зі стіною. Ширина двох плиток для підлоги дорівнює ширині однієї настінної, тому лінії затирання ідеально збігаються.

Як робити затирання

Говорячи про лінії затирання, покупці схильні вибирати товар, не замислюючись про те, як він виглядатиме після укладання. Невелика плитка може мати чудовий вигляд, але пам'ятайте про велику кількість ліній затирання, через які вона може виглядати непривабливо.

Мозаїка часто демонструється у виставковому залі магазинів без затирання, тому після заливання у ванній хаті вона матиме інший вигляд. Уточніть у продавця, чи є можливість побачити приклад готового укладання із затиранням, якщо вас турбує кінцевий результат.

Колір затирання сильно вплине на остаточний зовнішній вигляд. Коли контрастний розчин додатково визначить форму плитки та створить більш жваву поверхню, затирання аналогічного або відповідного кольору створить більш однорідний вигляд.

як вибрати плитку для ванної – приклад оформлення з вибором затирання на фото

Колір та оздоблення

Є багато доступних колекцій, які виглядають чудово самі по собі. Але якщо стиль, колір і оздоблення не будуть доповнювати стиль інтер'єру, вони дуже швидко втратять свою привабливість. Також пам'ятайте, що керамічна поверхня з часом застаріє. Якщо вам важливо, щоб вона довго зберігала первісний вигляд, використовуйте нейтральні кольори.

як вибрати плитку для ванної – приклад вибору кольору на фото

Як вибрати плитку для ванної кімнати: відтінки

Вибравши неправильний відтінок, ви ризикуєте витратити гроші на перероблювання кімнати. Ось чому так важливо бачити зразки перед покупкою, незалежно від того, замовляєте ви в Інтернеті чи магазині.

Якщо у ванній кімнаті у вас відсутнє природне освітлення, і ви хочете створити світліший, відкритий простір, радимо вибрати світлі тони плитки.

Світлі та глянцеві поверхні краще відбивають світло, ніж темні та матові. Крім того, чим світліше стіни й підлога, тим більшим здаватиметься приміщення.

як вибрати плитку для ванної – приклад підбору відтінків на фото

З іншого боку, якщо у вас багато природного світла, особливо прямого сонячного, глянцева поверхня може бути надто відбиваючою і створювати відблиски. У цьому випадку краще підійдуть матові чи сатинові покриття.

У маленьких ванних спробуйте використати плитку одного кольору на стіні та підлозі. Це допоможе створити відчуття простору.

Як правильно розташувати

На щастя, немає єдиного правильного способу укладання. Однак ви можете обманути візуальне відчуття, погравши з укладанням. Ми розглядали найбільш популярні способи у статті, присвяченій укладанню.

Якщо ванна є вузькою або прямокутною, розгляньте можливість укладання прямокутної моделі під кутом 90 градусів. Таким чином, вузька кімната виглядатиме просторіше, оскільки довга сторона прямокутника проходить перпендикулярно найдовшим стінам.

Створення контрасту з меблями та фурнітурою

Вибір простого білого облицювання як нейтрального фону може привернути увагу до меблів. Звісно, ​​можна використовувати різні ідеї. Наприклад, біла на підлозі із блакитною на стінах. Потім ви можете використовувати тонку сіру фарбу для меблів та фурнітури з латуні.

Говорячи про аксесуари, це відмінний спосіб додати інтересу до більш простого облицювання. Для реалізації цієї мети існують буквально тисячі дверних ручок, гачків та мильниць.

як вибрати плитку для ванної – приклад контрасту кольору плитки з меблями та фурнітурою на фото

Обслуговування

Керамограніт, кераміка практично не вимагають догляду, тому ідеально підходять для ванної кімнати. Натуральний камінь, хоч і виглядає шикарно, вимагає ретельного догляду: нерівності кам'яної поверхні легше забивається брудом.

Вибір плитки у ванну: короткі висновки

При виборі плитки для ванної кімнати, по-перше, підберіть розмір плитки. Робіть це, виходячи з квадратури кімнати та стилю, якого прагнете. Для затишної душової вибирайте темніші тони й плитку більшого розміру. Намагаєтеся збільшити маленький простір? Використовуйте світліші та світловідбиваючі моделі.

Обмежте свій вибір до 2 або 3 стилів облицювання й працюйте з такою ж вишуканою палітрою кольорів.

Перш ніж зупинитися на візерунку укладання, спробуйте кілька її способів. Ви побачите, як переміщення навіть найпростішої кераміки під іншим кутом створює унікальне відчуття.

Якщо вибір зроблено вдало

На завершення ми пропонуємо подивитися, як добре підібрана кераміка прикрашає інтер'єр. Ось 10 прикладів, у яких відповідь на питання, як вибрати плитку для ванної було знайдено та реалізовано господарями дуже ефектно.

як вибрати плитку для ванної фото інтер'єру

як вибрати плитку для ванної кімнати фото інтер'єру

як правильно вибрати плитку для ванної кімнати фото інтер'єру

як підібрати плитку у ванну фото інтер'єру

як підібрати плитку у ванну кімнату фото інтер'єру

як правильно підібрати керамічну плитку у ванну кімнату, фото

як вибрати кахель у ванну кімнату фото інтер'єру

як вибрати кахель для ванної фото

І пам'ятайте, ви можете отримати докладнішу інформацію про продукцію та отримати консультацію про замовлення, використання плитки у консультантів Ceramicplace. Просто напишіть чи зателефонуйте нам!