Купівля унітаза наосліп – ризиковане рішення. Той, хто змінює старий на подібний новий знає, що шукає. Але якщо хочеться спробувати щось оригінальне або потрібно підібрати компакт під новий дизайн ванної? За таких випадків без попереднього аналізу не обійтися. Наш матеріал – спроба дати стартову інформацію, від якої ви можете відштовхнутися в пошуках кращого для вас товару.

на фото зображено новий унітаз в інтер'єрі ванної кімнати

Загальний гайд по вибору: види унітазів

Існує безліч причин, через які випускають багато різних моделей унітазів. І всі вони обґрунтовані, адже ринком керує покупець – він одержує все, що хоче. Крім примх у дизайні, кольорі та особливих побажань у формі чи матеріалі, відмінності у модельному ряді формують функціональні особливості unitas (з латини перекладається як “єдність”). Зосередьмося саме на них, тобто на корисних для звичайного користувача властивостях цього цінного пристосування.

Де поставити: підлоговий чи підвісний?

Підлогові унітази – класика, що не старіє. Особливі умільці намагаються надати звичним формам привабливості, прикрашаючи їх золотом і стразами Swarovski. Але головного це не змінює: підлоговий компакт залишається найчастішим гостем у категорії найдоступніших товарів магазинів сантехніки. Саме тому, що такий варіант можна побачити як у столичному кафе, так і у бабусі на дачі, все частіше віддають перевагу іншому типу – підвісному. Якщо ж закрити очі на естетичну складову питання, компакт залишається найнадійнішою та найстійкішою альтернативою.

Дещо набридливі та громіздкі характеристики згладжує встановлення компакта в кутку ванної кімнати. Це оптимальний варіант за бажання заощадити місце в кімнаті для душу або пральної машини.

кутовий унітаз в інтер'єрі ванної кімнати

Підвісні унітази виглядають елегантніше за свого більш досвідченого родича (підлоговий був створений у 1596 році, підвісний – у 60-х роках минулого століття після винаходу інсталяції швейцарською компанією Geberit). Вони виглядають елегантніше (настільки, наскільки на це здатні), економлять місце, ними комфортніше користуватися. Плата за такі переваги – ускладнений процес монтажу.

 

Перший ватерклозет зі зливним бачком винайшов придворний поет королеви Єлизавети I – сер Джон Харінгтон. Він дав йому ім'я "Аякс" (можливо, на честь Аякса, сина бога Аполлона). На жаль сера Харінгтона, новинка не мала широкого попиту серед жителів Лондона – пристрій не був корисним через відсутність в англійській столиці водопроводу та каналізації.

 

Ось порівняння підвісних та підлогових моделей:

настінний підвісний унітаз у ванній виглядає компактно і акуратно

Настінний (підвісний)

  • сучасний вигляд;
  • вибір висоти встановлення;
  • легкий догляд;
  • багато сучасних дизайнів.

підлоговий унітаз з відкритим бачком це класичний варіант унітаза

Підлоговий відкритий

  • класичний вигляд;
  • легко змінити на новий;
  • чистити важче та довше;
  • фіксована висота сидіння.

підлоговий унітаз із прихованим бачком виглядає елегантно і займає мало місця

Прихований підлоговий (приставний)

  • стриманий вигляд;
  • легко модифікувати;
  • фіксована висота;
  • обмежений вибір.

 

Ще один різновид урбаністичного туалету – з роздільним підвісним бачком. Унітаз і бачок з'єднані один з одним трубою, немов П’ятачок і повітряна кулька з казки Алана Мілна. Мило? Можливо. Для тих, хто мліє перед дизайном радянських хрущовок та громадських туалетів тієї ж епохи.

Як вибрати унітаз: форма має значення

Форма чаші – особлива характеристика. Тут йдеться не про зовнішній вигляд (пізніше ми присвятимо цьому окрему статтю в нашому блозі, де детально опишемо матеріали виготовлення), а про зручність догляду. Форма визначає, скільки зусиль знадобиться для прибирання, або навіть старанність роботи йоржиком.
Виділяють три основні форми.

Чаша з полицею (тарілкоподібна) – найбільш рання версія, з якою знайомий кожен із нас. Передбачає наявність своєрідної полиці за отвором – сюди потрапляють відходи життєдіяльності перед змивом. Бажаєте додатково та натхненно працювати над прибиранням – вибирайте саме цю модель.

У козиркових моделей задня стінка має нахил 30-40° до поверхні підлоги. Це зроблено аби запобігти розбризкуванню води при спорожненні та змиванні. Менш схильні до виникнення неприємних запахів. Мінус – як і з попереднім варіантом, часом доводиться старанно працювати йоржиком, щоб повернути чаші привабливого вигляду.

на фото зображені тарілкоподібний, козирковий та воронкоподібний унітази

У Європі більше полюбляють лійкоподібні чаші. З ними більша економія води, відсутній сплеск при змиванні, вони більш гігієнічні (мінімум запахів, мінімум роботи йоржом). Недолік – виникнення бризок при спорожненні. Причина цього в тому, що лунка розташована в центрі лійкоподібної чаші. Але оскільки наших західних друзів цей нюанс зовсім не бентежить, чому нас повинен?

Топ-3 бюджетних унітази у 2022 році.

Щоб витрати на новий санвузол не вдарили по кишені, вибирайте найкраще у співвідношенні ціна / якість. Радимо звернути увагу на відомі бренди, що виробляють недорогу продукцію.
KOLO – швейцарська якість за помірною ціною. Вироби відповідають міжнародним стандартам та мають відповідні сертифікати. Виготовляються у Польщі, Україні.
CERSANIT – польський бренд, який став для українців рідним. Асортимент досить великий. Вартість стає доступною завдяки вдосконаленню виробничих технологій.
DEVIT. Італійська компанія, що виготовляє продукцію в Італії, Чехії, Німеччині. Як і попередній виробник, зручний тим, що можна легко підібрати до смаку не лише унітаз, а й усю сантехніку.

З каскадним змивом або круговим

Купуючи новий унітаз, визначтеся з варіантом подачі води для змиву. Всі системи з точки зору якості змивання майже не відрізняються, кожна має свої переваги та недоліки.

У туалетах з каскадним (прямим, вертикальним) змивом відходи потрапляють у заповнену водою каналізацію. Це значною мірою запобігає утворенню запаху, проте стає причиною неприємних бризок. Очищення водою відбувається простіше, у процесі промивання за наявності подвійної кнопки зливу використовується менше води. Переваги: ​​вартість товару менша, проста у догляді та надійна конструкція. Недоліки: надмірна витрата води за відсутності вибору режиму подачі води, шум, недостатня гігієнічність (бокові та передня стінка обідка можуть вимагати додаткового очищення).

 

на фото зображено унітаз з каскадним змивом на фото зображено унітаз з коловим змивом

 

При круговому змиві вода йде у дві сторони по периметру обідка. Результат – чистіша поверхня, раціональне споживання води, низький шум. Недоліки: ціна вища, ризик появи вапняного нальоту, який складно прибрати.

Також існує душова система змиву, коли вода зливається зі спеціальних отворів по периметру чаші. Ефективність така сама, як і в попередньому варіанті. З тим самим ризиком негативних наслідків – жорстка вода та її солі стають причиною погіршення ефективності чищення.

на фото зображено унітаз із душовим змивом

Скільки сховаємо, а що покажемо: який вибрати змивний бачок

Завдання із зірочкою: встановити бачок безпосередньо на унітаз або зробити його окремим? Елегантнішим і компактнішим рішенням є вибір моделі з окремим бачком. Така конструкція дає більше можливостей для створення інтер'єру.

Відкриті роздільні бачки монтуються на стіні, а приховані знаходяться під стіною. Відкриті мають ту важливу перевагу, що вільно доступні для очищення та ремонту. Приховані непомітно втоплені у стіну, тому звільняють місце – цінна якість для невеликих ванних кімнат. На поверхні стіни залишається лише кнопка змиву. При монтажі таких красенів використовуються спеціальні інсталяції.

Вибираємо сидіння та кришку

Пластикові сидіння (з термопласту чи полірезина) – класика серед сидінь. Вони відрізняються особливою гігієнічністю завдяки антибактеріальному покриттю. Доступні у незліченних дизайнах – від простого білого кольору, імітації дерева до барвистих мотивів. Якщо хочете більше незвичайного в кімнаті, зробити кімнату веселішою, оберіть сидіння в 3D-оптицією з об'ємними мотивами.

Окремо подумайте про форму кришки – існує велика різноманітність у їхньому дизайні. Є кришки, які трохи опущені всередину і, таким чином, забезпечують більший комфорт для сидіння. Традиційно сидіння мають овальну форму, але також є круглі або прямокутні моделі різних розмірів.

на фото зображено унітаз з акриловим сидінням та кришкою

Сидіння з дерев'яним осердям відрізняється міцністю та забезпечує особливий комфорт. Відповідає високим стандартам гігієни, оскільки деревина має антибактеріальні властивості. За ними легко доглядати, їх можна чистити всіма поширеними мийними засобами.

Акрилове покриття надає сидінню особливого блиску, завдяки чому воно ідеально поєднується з дизайном ванної кімнати, а також з плиткою та керамікою. Як правило, дуже просте у догляді. Глянцева поверхня легко очищається пінним милом, рідиною для миття посуду, засобом для чищення на основі оцту. Однак не використовуйте засоби, що містять пісок або органічні розчинники.

Рекомендації щодо дистанцій

При плануванні та встановленні враховують кілька параметрів. Якщо ви можете слідувати їм, обов'язково це зробіть або спробуйте максимально наблизитися до них.

Стандартний унітаз для підлоги є таким, яким є - в ньому нічого не можна змінити. Верхній край чаші, який давно став стандартним, знаходиться на висоті 40 см над підлогою. У продажу є моделі висотою від 38 до 43 сантиметрів. Але високих людей досить багато, а надто низьким туалетом незручно користуватися, тому все частіше пропонуються вищі чаші. За сумнівів подумайте про те, хто користується туалетом у будинку: комфортно має бути як дорослим, так і дітям.

Підвісні кріпляться до пристінних елементів (інсталяцій), обшитих гіпсокартоном і вкритих плиткою. Пристінні елементи зазвичай допускають певну міру гнучкості у виборі висоти. Але 40 см є стандартом і тут.

Є момент, який слід зважати на монтаж підвісної моделі: ви не зможете змінити її висоту. При замірах пам'ятайте про покриття верхнього краю чаші – додайте до висоти два сантиметри на сидіння.

на фото зображено унітази з дотриманням вимог до дистанцій

Ширина унітаза зазвичай також становить 40 см. Згідно з відповідними нормативами, праворуч і ліворуч має бути витримана відстань у 20 см, незалежно від того, є там стіна, душ чи щось інше. Разом необхідно 80 см завширшки для облаштування туалету. Але це абсолютна нижня межа, вона незручна. Якщо це можливо, передбачте 100 см. Подаруйте собі більше вільного простору – так комфортніше.

Щодо глибини: для підлогового це 60 см, для підвісного – 75.

Також сплануйте так звану зону руху перед туалетом. Вона має бути не менше 80 сантиметрів завширшки та 60 – завдовжки. Якщо бажаєте будувати відповідно до стандартів DIN, заплануйте зону руху 120 на 120 см.

До речі, є стандартні розміри й для кріплення утримувача туалетного паперу. Він в ідеалі знаходиться за 45 см від центру унітаза. Що стосується відстані до підлоги, то повна свобода вибору – від 65 до 95 сантиметрів.

Як вибрати унітаз, щоб полегшити догляд за ним?

Хочете менше клопоту – купуйте підвісний унітаз. Не пошкодуєте. Це ідеальний вибір для тих, хто ненавидить витрачати час на прибирання, повзати на колінах, вишукувати приховані щілини з нечистотами. По-перше, тому що його розміри менші. По-друге, під ним мити підлогу легше та швидше, ніж робити це навколо підлогового. Особливо, коли це компакт.

Якщо хочете закінчувати прибирання швидше, вибирайте чашу без обідка, яка не має схильного до забруднення краю змиву.

на фото зображено унітаз, який чистять йоржиком за допомогою професійного засобу для клінінгу

Найуніверсальніша порада – покупка хорошої побутової хімії. При своєчасному догляді за новим товаром мийний засіб здатний зберегти товарний вид ватерклозета. Сама Єлизавета I позаздрить. Щоб вибрати комплект засобів для миття на всі випадки життя, перейдіть до розділу Хімія для клінінгу нашого сайту.

Бажаєте отримати більше інформації про сантехніку, плитку чи хімію – відвідайте блог інтернет-магазину Ceramicplace або зверніться за консультацією до менеджера магазину. Бажаємо вам гарних покупок!