Як вибрати раковину? Завдяки великому вибору форм, стилів та матеріалів часом буває складно купити саме те, що справді потрібно. Аж до того, що хочеться взяти будь-яку за прийнятною ціною, аби за розміром підходила. Справді, чи варто витрачати дорогоцінний час на вибір умивальника? Наша думка – варто, але небагато. Тому підготували для вас короткий огляд продукції інтернет-магазину Ceramicplace. Сподіваємось, він допоможе вам купити ідеальну раковину для ванної кімнати.

Варіанти монтажу

Основна відмінність між типами раковин для ванних кімнат полягає в тому, як і де вони монтуються. Докладніше опишемо найпопулярніші варіанти.

Раковини стільниці

Це найбільш поширений тип установки, коли умивальник знаходиться у стільниці або на ній. Зазвичай таке мийка - частина туалетного столика з шафкою. Стільниця в такому випадку, як правило, це гарне місце для зберігання різного приладдя – як у нижній шафці, так і на поверхні навколо раковини. До цієї категорії входять моделі:

Інтегровані раковини.
Являє собою єдине ціле зі стільницею, виготовлені з одного і того ж матеріалу. Легко миються.
Інтегрована в стільницю раковина із сірого мармуру
Вбудовувані (врізні) раковини.
Мають закруглені краї, що дозволяють опустити раковину в отвір столу. Вбудовувані встановити найпростіше.
Прямокутна біла вставна раковина, вбудована в дерев'яну стільницю
Підстільні раковини.
Встановлюються під стільницею. Без ободка, з яким доводиться постійно боротися під час прибирання – моделі з нижнім монтажем легко чистити.
Підстільна раковина білого кольору, вбудована в стільницю на кухні
Раковини над стільницею.
Розташовані на стільниці та дозволяють зробити особливий акцент, тим самим створити яскравий стиль.
Сучасна біла овальна раковина, встановлена ​​на дерев'яній стільниці ванної кімнати
Раковини на п'єдесталі.
Складаються з чаші, з'єднаної з високою тонкою основою (ніжкою). Завдяки стильним лініям, які додають вишуканості, такі мийки часто вважають вінтажними, але є і сучасні версії. Цей тип допоможе крихітним приміщенням здаватися більш просторими, звільняючи фізичний та візуальний простір. Вони компактні та добре працюють у туалетних кімнатах та невеликих ванних кімнатах, де місце на столі та місце для зберігання приладдя не є пріоритетом.

Біла раковина на п'єдесталі в сіро-білій ванній кімнаті стилю прованс

Перш ніж вибрати раковину на п'єдесталі, зверніть увагу на кілька факторів. По-перше, вирішіть, чи ви хочете, щоб сантехніка була видна або прихована. Вибір залежить від особистих переваг. Може знадобитися змінити розташування водопровідних та дренажних ліній, щоб їх сховати. По-друге, ви можете виявити, що стіна і підлога за туалетним столиком потребують ремонту. Крім того, якщо вам довелося перемістити дренажні лінії, необхідно залатати стіну і покрити її плиткою.

Настінні раковини

Настінні раковини, що часто зустрічаються в комерційних та інституційних умовах, також підходять для домашніх ванн. Вони звисають зі стіни на зручній висоті та відкриті внизу, оголюючи труби та лінії подачі води. Оскільки вся сантехніка на видноті, це вимагає привабливого оздоблення труб (наприклад, полірованим хромом). Настінні раковини доступні за ціною, добре підходять для невеликих ванних та створюють чистий, відкритий вигляд.

Сучасна біла настінна раковина у ванній кімнаті стилю мінімалізм

Консольні раковини

Популярний варіант із настінним монтажем. Виріб нагадує традиційний консольний стіл, який можна знайти у передпокої чи коридорі. Це переважно настінна мийка з ніжками, зазвичай двома, але іноді й чотирма. Здебільшого має великий робочий простір та відкриті полиці внизу.

Консольна біла раковина з ніжками кольору хром у світлій ванній кімнаті

Розмір та форма

Стандартного розміру немає. Маленькі мають досить місця для миття рук, а найбільші досить великі для миття волосся або делікатного одягу. Більшість круглих раковин для ванних кімнат мають діаметр від 16 до 20 дюймів, водночас більшість прямокутних – ширину від 19 до 24 дюймів та глибину від 16 до 23 дюймів.

Розмір і форма, як правило, залежать від особистих уподобань, якщо тільки ви не плануєте замінити старий екземпляр, продовжуючи користуватися тим же туалетним столиком і стільницею. Якщо простір обмежений, розгляньте можливість використання трикутної раковини, призначеної для розміщення в кутку.

 

Купити раковину >

Купити раковину на стільницю >

Купити раковину підвісну >

 

Матеріали виготовлення

На додаток до форми велике значення має матеріал, з якого виготовлена ​​мийка. Традиційна кераміка (порцеляна, шамот) є класичним вибором. Вона змагається з дивовижного вигляду склом, штучним або природним каменем та металами (чавун, нержавіюча сталь, мідь, нікель, латунь).

Камінь

Мармур, граніт, травертин та онікс виглядають розкішно завдяки природним кольорам та прожилкам. Крім того, камінь дозволяє використовувати монтаж під стільницею. Оскільки будь-який камінь тією чи іншою мірою пористий, кам'яні раковини схильні до забарвлення та вимагають регулярної герметизації.

Кам'яна раковина з різнокольорового мармуру, інтегрована в стільницю

Склоподібна порцеляна та кераміка

Поверхня мийки зі склоподібної порцеляни та кераміки гладка, глянцева, стійка до плям, міцна та легко чиститься.

Біла керамічна раковина на п'єдесталі

Метал

Чавунні мийки можуть мати глянцеве, емальоване покриття. Зверніть увагу на чистий вигляд нержавіючої сталі або приземленість міді для вашої ванної кімнати або кухні. Матове та карбоване оздоблення підкреслюють текстуру металів. Деякі типи обробки, такі як мідь, складно утримувати в чистоті, тому враховуйте це під час вибору.

Мідна раковина з краном з міді, вбудована в кам'яну стільницю сірого кольору

Скло

Скляні здаються крихкими, але вони напрочуд міцні. Раковина із загартованого скла витримує нормальні умови експлуатації. Уникайте попадання в неї важких предметів, а також контакту з гострим металом або склом, які можуть спричинити появу подряпин та сколів. Скляна поверхня вимагає особливої ​​уваги, щоб утримувати її у чистоті, особливо якщо у вас тверда вода.

Скляна прозора раковина у формі чаші на п'єдесталі зі скляною стільницею та з металевою ніжкою кольору хром

Сумісність із краном

Переконайтеся, що розмір або форма товару підходить до змішувача. У більшості раковин попередньо просвердлено один або три отвори під змішувач, щоб у них можна було вставити кран з однією ручкою або з окремими для гарячої та холодної води. Як правило, для змішувача з однією ручкою потрібна модель з одним отвором, але деякі крани з однією ручкою поставляються з накладками, які дозволяють працювати з раковинами, що мають три отвори.

Деякі вироби, наприклад, у формі чаш для монтажу на поверхню, не мають отворів для встановлення крана. Вони призначені для змішувачів, що кріпляться на стіні або на стільниці.

Раніше у нашому блозі ми розглядали питання Як вибрати сантехніку, Як вибрати плитку для ванної кімнати, а також Де класти плитку у ванній. Слідкуйте за оновленнями публікацій – незабаром корисної інформації стане ще більше!