Хоча вони належать до однієї родини, керамограніт і керамічна плитка більше схожі на кузенів, ніж на близнюків. Дехто може використовувати ці терміни як синоніми, але між ними є істотні відмінності. Ось чим вони відрізняються і де їх краще використовувати.

Що обрати: керамограніт чи керамічну плитку?

Керамічна плитка або керамограніт - що краще

Основна відмінність між керамогранітом і керамічною плиткою - це кількість води, яку вони вбирають. Керамограніт вбирає менше 0,5% води, в той час як керамічна плитка та інші плитки без керамограніту вбирають більше.

Це пов'язано з матеріалом, з якого роблять керамограніт. Глина більш щільна та менш пориста. Це впливає на характеристики плиток і на те, для чого їх найкраще використовувати. Ось корисний огляд ключових моментів, які роблять кожну плитку такою, якою воно є:

 

Порівняння керамограніту та керамічної плитки
  Кераміка Керамограніт
Виготовлення Виготовлена з червоної, коричневої або білої глини.
Більш м'яка та менш щільна
Виготовлений з білої глини, піску та польового шпату.
Обпалюється при вищій температурі. Твердіший та щільніший
Плюси Легше в використанні.
Доступна в більш сучасних і складних дизайнах
Поглинає менше води.
Більш зносостійкий
Мінуси Може тріскатися в холодну погоду Більш крихкий. Доступний тільки в базовому або дуже простому виконанні
Найкраще використовувати для Стіни та підлога.
Домашні інтер'єри.
Комерційні внутрішні стіни.
Зони з низькою прохідністю
Всередині
Підлога.
Використання на стінах – в залежності від ваги.
Комерційна нерухомість - готелі, офіси, торговельні точки.
У місцях з дуже високим рівнем вологості, наприклад, у ваннах.
Зони з високою прохідністю.
Зовні
Ціна Дешевша Дорожчий
Легкість різання Легко різати й надавати форму Може бути важко розрізати
Внутрішнє / зовнішнє використання Тільки інтер'єр Екстер'єр та інтер'єр

 

Виробництво

Керамічна плитка виготовлена ​​з натуральної глини. Спочатку глина обпалюється при високій температурі, щоб зменшити вміст води, потім наноситься глазур з подальшим нанесенням малюнка. Для прикладу можете розглянути модель на малюнку - Фриз Ape Ceramica Cnf Vivendi / Jordan. З усім асортиментом можна ознайомитися тут.

керамічна плитка модель Фриз Ape Ceramica Cnf Vivendi, фото

Керамограніт виготовляється з дуже специфічної глини з додаванням подрібненого піску й польового шпату. Обпалюється при вищій температурі, ніж кераміка, що робить керамограніт дуже зносостійким. Приклад - Megagres Kachori HG Kachori Blue (інші зразки дивіться тут).

керамогранітна плитка Megagres Kachori HG Kachori Blue, фото

Експлуатаційні характеристики

Керамограніт щільніший, а значить, менш пористий. Це означає, що він твердіший, довговічніший та вбирає менше води. Це робить продукт більш придатними для ділянок з високою прохідністю, які використовуються інтенсивно. Але це не означає, що кераміка для цього не підходить! Оскільки вона менш щільна, а також менш тендітна, з нею легше працювати.

Рейтинги PEI

Плитка оцінюється від 0 до 5 залежно від її твердості:

  • PEI 0 - трафік відсутній (настінна плитка);
  • PEI 1 - дуже легкий трафік (наприклад, ванна);
  • PEI 2 - легкий рух (наприклад, ванна та спальня);
  • PEI 3 - легка або помірна відвідуваність (підходить для більшості підлог в житлових приміщеннях);
  • PEI 4 - від помірного до інтенсивного руху (підходить для підлог в житлових приміщеннях та магазинів з незначним потоком відвідувачів);
  • PEI 5 - heavy traffic (підходить для домашнього та комерційного використання з інтенсивним трафіком).

Рейтинг Інституту порцелянової емалі (рейтинг PEI) - це швидкий і простий спосіб дізнатися, яка плитка підходить для вашого будинку, в залежності від того, скільки разів ви ходите по поверхні, яку облицьовують.

Більшість керамічних плиток для підлоги мають оцінку від 3 до 4. Керамограніт, як правило, має оцінку від 3 до 5.

Зразок керамогранітної плитки в інтер'ері, фото

Керамограніт і керамічна плитка - як відрізнити

Зараз без жартів: найпростіший спосіб зрозуміти, що у вас - керамограніт або керамічна плитка, - це перевірити пакування або відвідати веб-сайт виробника. Інші варіанти в домашніх умовах непрактичні. На сайті інтернет-магазину Ceramicplace ви можете дізнатися характеристики плиток на відповідних картках товару або ж уточнити інформацію у консультантів.

Різні нюанси застосування

Ванна кімната, душ

Оскільки вона майже водонепроникна, купити керамогранітну плитку краще для установки у приміщеннях з дуже високим рівнем вологості (баня, сауна). Кераміка ідеально підходить для використання в стандартній ванній кімнаті, особливо завдяки широкому вибору доступних дизайнів, в тому числі з протиковзькими властивостями.

Обмежений бюджет

Купити керамічну плитку, ймовірно, стане кращим рішенням в умовах обмеженого бюджету. Витрати будуть нижчими, а дешевша плитка не означає погану якість. Керамічні вироби доступні в широкому діапазоні візерунків і стилів, що підходять до будь-якого образу. У нас точно є щось для вас!

керамічна плитка в інтер'єрі, фото

Висока інтенсивність руху

Довговічність керамограніту робить його ідеальними для ділянок з інтенсивним рухом, оскільки він стійкий до подряпин і стирання. Чи то в будинку, де багато людей, наприклад, в коридорі або на кухні, чи в комерційному приміщенні, цей матеріал є найбільш зносостійким.

Однак у порівнянні з іншими варіантами підлогових покриттів, такими як ламінат або килим, керамічна плитка як і раніше являє собою міцний і зносостійкий вибір.

Самостійне укладання

Домашнім майстрам працювати з керамічною плиткою набагато простіше. Особливо коли потрібно багато розрізів для акуратного укладання. Керамограніт різати набагато складніше, і для створення такого ж ефекту можуть знадобитися професійні інструменти й навички.

Ваш внутрішній дворик або відкритий простір

Рівень водонепроникності керамограніту означає, що він ідеально підходить для того, щоб витримати будь-які погодні умови. У холодну погоду кераміка може тріснути, а це значить, що вам знадобиться заміна підлоги набагато раніше, ніж ви могли припустити. В цьому випадку керамограніт подарує вам душевний спокій.

Більше інформації про догляд за керамічною плиткою та її використання ви знайдете в нашому блозі. За більш детальною консультацією про товар звертайтеся до наших фахівців.