Важко знайти час для прибирання, коли знаєш, що на тебе чекає: тривалий, малоприємний, трудомісткий процес із засобами сумнівної якості. У Ceramicplace ми намагаємося максимально спростити завдання клієнтів та радимо мати справу з професійною хімією, яка підходить для дому, офісу чи виробництва. Знежирювачі – одні з важливих помічників у будь-якому прибиранні. Існує кілька різновидів мийних засобів від жиру, і щоб розібратися з ними та принципами їх роботи, пропонуємо це коротке керівництво.
Чим очистити жир – що таке знежирювач?
Основна функція засобу від жиру проста – розчиняти жир. Це робить знежирювач ідеальним вибором для очищення інструментів і поверхонь, що зазнали впливу олії, тваринних жирів, нафтопродуктів. Знежирювачі часто використовують на кухні, у промислових та комерційних умовах. Вони продаються окремо, також містяться в складі інших продуктів для чищення, включаючи різного виду розчинники, аерозолі, піни.
Знежирювачі мають різні назви залежно від їхнього складу. Деякі використовуються виключно для професійного прибирання, інші – також у побуті. Серед них є ті, що є безпечними при використанні на поверхнях для приготування їжі. Все залежить від інгредієнтів. Весь асортимент представлений засобами:
- універсальними;
- для ванної кімнати (ванни, раковини);
- керамічної плитки;
- керамограніту;
- металевих поверхонь;
- підлоги, стін;
- дезінфекції;
- потужні для харчової промисловості; ХАСПП;
- для кухонних поверхонь, плит, грилів;
- кухонного посуду;
- концентровані для вікон (очисники);
- екологічно безпечні.
Як працює знежирювач, склад
Очищувачі та знежирювачі в основному мають водну природу та складаються з комбінації поверхнево-активних речовин, секвеструючих агентів та лужних модифікаторів. Вони працюють, руйнуючи зв'язки, які утримують бруд, кіптяву та олію на поверхнях. Це досягається за допомогою різних механізмів, залежно від використовуваного продукту.
Одним із поширених механізмів є омилення, яке відбувається, коли речовина вступає в контакт з жирами та оліями. Омилення – це хімічна реакція, яка розщеплює жири та олії на мило та гліцерин. Цей процес ефективно розчиняє бруд, полегшуючи його видалення.
Ще одним механізмом є емульгування. Це відбувається, коли знежирювачі контактують із речовинами на водній основі, наприклад, залишками їжі. Емульгування розбиває бруд на дрібні крапельки, які можна легко змити.
Як використовують знежирювачі, поради щодо обробки поверхні
Якщо на поверхні, яку ви хочете очистити, є крихти, рідина або бруд у поєднанні з жиром, перш ніж використовувати продукт, заберіть їх. Зробіть це за допомогою чистої тканини та простої суміші мила та гарячої води, після чого змийте. Це важливий крок для знищення мікробів, особливо на таких поверхнях, як стільниці та дошки.
Після того як ви очистили поверхню, щоб очистити жир слідуйте цим порадам:
- відкрийте вікно, щоб не наражати себе на сильний запах активних речовин;
- використовуйте побутові рукавички, щоб захистити шкіру;
- до кожного засобу для чищення додається інструкція. Знайдіть час, щоб ознайомитися з нею, тому що не всі продукти працюють однаково. Відстань, з якої ви розпорошуєте засіб проти жиру, час дії та необхідність змивання впливають на кінцевий результат;
- розпиліть знежирювач на якомога більшу частину поверхні, приділяючи особливу увагу найбільш забрудненим ділянкам;
- дайте продукту подіяти перед чищенням. Це заощадить ваш час та зусилля. У разі сильного накопичення жиру продукту може знадобитися від 10 до 15 хвилин;
- потріть губкою, щоб видалити весь бруд. Якщо ваш стіл зроблений із граніту, можете використовувати алюмінієву губку (“їжачок”). Але спочатку переконайтеся, що губка не зашкодить матеріалу, протестувавши її на прихованому місці;
- витріть оброблену ділянку вологою ганчіркою;
- якщо необхідно, додатково промийте поверхню, а потім протріть її чистою сухою тканиною.
Незалежно від того, наскільки ретельно ви ставитеся до чистоти, рано чи пізно вам доведеться добре попрацювати, щоб очистити жир. Звинувачуйте в цьому вершкове масло, оливкову олію, антипригарний спрей - з часом маленькі частинки жиру накопичуватися всюди: від шаф до плити, ручок мікрохвильової печі, стільниць, каністр і багато іншого.
Знання як позбавитися жиру плюс використання професійного знежирювача допоможуть тримати будь-яке приміщення в чистоті. Скористайтеся нашими порадами, а також хімією Kiter під час прибирання або запитайте про вибір мийного засобу у консультантів магазину ceramicplace.com.ua – ми впевнені, це допоможе зробити прибирання швидшим та простішим!